Субота, 19.10.2019, 15:40
Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | RSS

Головна | До уваги батьків майбутніх першокласників | Мій профіль | Вихід
Меню сайту
Форма входу
Пошук
Статистика

Сайт відділу освіти Ізюмської районної державної адміністрації

2018 рік - "Я маю право"

НУШ

"Яким буде старт, такого чекай і фінішу"

Довідка

про дошкільну освіту 5-річних дітей

Ст.8 Закону України "Про дошкільну освіту " передбачено , що сім’я зобов’язана сприяти здобуттю дитиною освіти у дошкільних закладах або забезпечувати дошкільну освіту в сім’ї. Примусово ніхто не буде готувати дітей старшого дошкільного віку до шкільного навчання. Отже, дві сторони важливої справи: перша- відповідальність і бажання батьків, друга- відповідальність держави за створення доступності і безоплатності дошкільної освіти.

Обов’язкова дошкільна освіта для дітей старшого дошкільного віку є необхідністю. Адже це переваги для дитини: це — дитина і колектив, дитина і соціум, розвиток дитини, дитина і майбутнє шкільне навчання. Тому відсоток охоплення дітей старшого дошкільного віку щорічно зростає.

Ніяких спеціальних програм, про які часто згадується в ЗМІ, для організації роботи з дітьми старшого дошкільного віку не потрібно. Дошкільна освіта у межах Базового компонента здійснюється за Державною базовою програмою, яка є основною. У роботі також можуть використовуватися додаткові програми, що схвалені для використання в певному регіоні науково-методичними радами обласних інститутів післядипломної освіти.

Обов’язковість дошкільної освіти для п’ятирічок не означає заміну дошкільної освіти на шкільне навчання. Діти не повинні сісти за парти, як першокласники в школі, навчатися писати, читати тощо. Провідною діяльністю залишається гра. Одним з основних завдань педагогічних колективів буде створення розвивального середовища для дітей.

Дітей старшого дошкільного віку будуть приймати до ДНЗ протягом календарного року. Тому це не означає, що дітям старшого дошкільного віку необхідно відвідувати дитячий садок саме з першого вересня. Батьки повинні вибрати час, коли віддавати дитину в садок, враховуючи при цьому стан здоров’я.

Обов’язковість дошкільної освіти не означає, що діти повинні перебувати у ДНЗ протягом дня та кожного дня. Законом України "Про дошкільну освіту” (ст.11) за бажанням батьків може встановлюватися гнучкий режим роботи, який передбачає організацію різнотривалого перебування дітей, в тому числі і короткотривалого.

Ніяких документів про отримання дітьми дошкільної освіти не передбачається. Прийом дітей до першого класу здійснюється відповідно до наказу Міністерства від 07.04.2005 № 204 "Про прийом дітей до 1 класу ЗНЗ”, яким передбачено, що для зарахування дитини до 1 класу, на ім’я директора ЗНЗ подається копія свідоцтва про народження дитини та медична довідка встановленого зразка.

Роботу з дітьми будуть проводити педагогічні працівники, які мають відповідну педагогічну освіту. У ДНЗ це вихователі, музичні керівники, психологи. До роботи будуть залучатися ще й соціальні педагоги та вчителі шкіл.

Разом з Інститутом інноваційних технологій та змісту освіти, Національною академією педагогічних наук України міністерством буде розроблено орієнтир для педагогів та батьків щодо досягнень у розвитку дітей старшого дошкільного віку, а також методичні рекомендації з питань наступності в роботі ДНЗ та початкової школи.


ПАМ'ЯТКА БАТЬКАМ МАЙБУТНІХ
ПЕРШОКЛАСНИКІВ

"Від п'ятилітньої дитини до мене тільки крок.

Від новонародженого до п'ятилітнього - страшна відстань".

                                                                 Л. Толстой

1. Любіть дитину. Не забувайте про тілесний контакт з дитиною. Знаходьте радість у спілкуванні з дітьми. Дайте дитині місце в сім'ї.

2. Хай не буде жодного дня без прочитаної книжки.

3. Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мову. Цікавтеся справами і проблемами дитини.

4. Дозвольте дитині малювати, розфарбовувати, вирізати, наклеювати, ліпити.

5. Відвідуйте театри, організовуйте сімейні екскурсії селом.

6. Надайте перевагу повноцінному харчуванню дитини, а не розкішному одягу.

7. Обмежте перегляд телепередач, ігри на комп'ютері до 30 хвилин.

8. Привчайте дітей до самообслуговування і формуйте трудові навички і любов до праці.

9. Не робіть із дитини лише споживача, хай вона буде рівноправним членом сім'ї зі своїми правилами і обов'язками.

10. Пам'ятайте, що діти не прості продовжувачі наших особистих умінь і здібностей. Кожна дитина має право на власний вияв своїх потенційних можливостей і на свою власну долю.

МОНУ

ХОДА

 ДНіО

ХАНО

ІРДА

ХРЦОЯО

Зараз — 19.10.2019

Відділ освіти Ізюмської РДА © 2019