Неділя, 24.02.2019, 04:11
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог файлів | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Тендера [520]
Інформація щодо тендерної діяльності.
Поточна діяльність [89]
Файли щодо поточної діяльності: накази, пам’ятні дати, і таке інше.
Накази [1982]
Накази по відділу освіти.
Навчально-виховний процес [15]
Загальна інформація по навчально-виховному процесу.
Звернення громадян [9]
В цьому розділі висвітлюється інформація щодо роботи зі зверненнями громадян.
Пошук
Статистика

Сайт відділу освіти Ізюмської районної державної адміністрації
Головна » Файли » Накази

НАКАЗ Ізюм 08.06.2018 № 196
[ Викачати з сервера (36.0 Kb) ] 15.06.2018, 10:15

НАКАЗ

Ізюм

08.06.2018 № 196

Про стан викладання хімії в закладах загальної середньої освіти Ізюмського району

   
    На виконання плану роботи методичного кабінету на 2018 рік, з метою визначення спільних дій з підвищення якості вивчення хімії,  поліпшення методичного супроводу щодо організації  викладання хімії та підвищення рівня навчальних досягнень, в  березні 2018 року в  закладах загальної середньої освіти району здійснено вивчення стану викладання, методичного забезпечення, рівня навчальних досягнень учнів із хімії.
    В  кожному закладі освіти це питання вивчалося в певній системі: навчально-методичне і технічне забезпечення; підготовка вчителів до уроків (наявність календарних та поурочних планів, методика та науково-теоретичний рівень викладання предмету); освітня діяльність учителів (відповідність змісту уроків вимогам навчальних програм, використання форм і методів обліку навчальних досягнень учнів, використання наочності, ТЗН та сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі, ефективність використання міжпредметних зв’язків), позакласна робота.
    За допомогою бібліотечного оснащення, інтернет — ресурсів усі вчителі та учні закладів загальної середньої освіти району забезпечені навчальними програмами та підручниками із хімії (100 %).
    В районі працює 12 вчителів хімії, 100% мають вищу освіту. Всі учителі хімії працюють за основним місцем роботи (100%). За фахом працюють 12 вчителів (100%). Більшість учителів (41%) мають загальний педагогічний стаж роботи понад 20 років, 25% - понад 30 років, 16% - понад 40 років. Зі стажем роботи до 5-х років  - 1 вчитель (8.3%), понад 10 років — 1 вчитель (8,3 %).
    В  закладах загальної середньої освіти району працюють 7 вчителів хімії вищої категорії (58,3 %), 4 вчителя - І кваліфікаційної категорії (33,3%) , 1 вчитель — ІІ кваліфікаційної категорії (8,3%), 4 вчителі мають звання "Старший вчитель” (33,3%),  2 вчителя мають звання "вчитель-методист” (16,6 %).Учителі хімії регулярно проходять атестацію та підвищують свою кваліфікацію. Протягом 5 років жоден учитель не брав участі у конкурсах професійної майстерності "Вчитель року” в номінації "Хімія”  .
    Особливої актуальності набуває зараз проблема формування самостійності учнів, спроможності отримувати, аналізувати інформацію та приймати оптимальні рішення, використовувати в практичній діяльності нові інформаційні технології. На перше місце виступає не здобуття суми знань, а вміння знайти потрібну інформацію та  практично її використовувати. Новий етап розвитку шкільної освіти пов’язаний з упровадженням компетентнісного підходу до навчання. Застосування в навчальному процесі інтерактивних технологій вчителями сприяють формуванню навичок і вмінь учнів, виробленню цінностей, створенню атмосфери співробітництва, активної взаємодії всіх учнів. Методи активного навчання вчителі використовують на різних етапах уроку: під час вивчення нового матеріалу, закріплення, формування вмінь і навичок. Насамперед, вчителями використовуються дидактичні методи навчання, а саме: вікторини, ігри-вправи, кросворди, хімічне лото, ігрові моменти, створення  проблемних ситуацій, міні-проекти. Задачі є одним із засобів навчання хімії. Включення задач у процес навчання сприяє реалізації таких дидактичних принципів, як науковість, забезпечення творчої самостійності й активності, створення умов для самореалізації кожного дня.
    З метою покращення матеріального стану кабінетів хімії, належного проведення лабораторних та практичних робіт передбачених програмою, в жовтні 2017 року відділом освіти було придбано навчальне лабораторне обладнання для кабінетів хімії в освітні заклади району.
    На уроках хімії вчителями приділяється велика увага дотриманню правил з техніки безпеки. Ведеться журнал інструктажів учнів з техніки безпеки. Наявні реактиви, хімічний посуд розміщені в шафах, по групах, відповідно інструкції по збереженню реактивів.
    Вчителі проводять позакласну роботу з предмету: це дні, тижні, декади хімії. Це допомагає учням поглянути на хімію з іншого боку та сприяє розвитку інтересу до неї. Під керівництвом вчителів учні оформлюють стінгазети про видатних хіміків, найважливіші хімічні поняття, закони, проводять хімічні досліди, складають хімічні казки, кросворди, вікторини, проводить екскурсії на підприємства з метою профорієнтації учнів.
    Показниками якості навчання предмету є рівень навчальних досягнень. Моніторинг якості навчальних досягнень з хімії зо 2016-2017 н.р. та І семестр 2017/2018 н.р. свідчить про те, більшість учнів 85 % засвоюють матеріал на середньому та достатньому рівні.
    Вчителі: Головатий Ю.І., Крамчанін Н.Ф., Кругова Л.І., Долголаптєва Л.В., Горбаньова О.М., Шевцова Г.М., Сотула О.Л., Каун І.А., Іванчук-Ягодкіна Ю.О. володіють достатнім професійним потенціалом, щоб готувати учнів до участі в турнірах юних хіміків, олімпіадах, МАН. Учні цих вчителів стають переможцями в ІІ (районному) етапі Всеукраїнської олімпіади з хімії, але аналіз виступу команд із шкіл району у 2017/ 2018 навчальному році свідчить про недостатню підготовку учнів до олімпіади (із максимальної кількості балів, учні, які зайняли І місця набрали половину). Простежується тенденція до значного зниження результативності участі в районних олімпіадах з хімії — за останні 3 навчальні роки жодного призового місця на обласному етапі.
    3 роки (2016-2018) поспіль учні Іванчуківської ЗОШ І-ІІІст., Левківської ЗОШ І-ІІІ ст. , Липчанівського НВК, Співаківської ЗОШ І-ІІІ ст. брали участь у щорічній відкритій комплексній природничій олімпіаді для учнів 9-11 класів закладів освіти, яка проводиться на базі Харківського гідрометереологічного технікуму Одеського державного екологічного університету.
    В 2017 році 7 учнів з 4 закладів освіти району (Бугаївський НВК, Вірнопільський НВК, Кам’янський НВК, Левківська ЗОШ І-ІІІ ст.) брали участь в ЗНО з хімії. 1учень не подолав поріг (Вірнопільський НВК), 100-120 балів- 1 учень (Левківська ЗОШ І-ІІІ ст.), 120-140 балів -2 учні (Бугаївський НВК), 140-160 балів- 3 учні(Бугаївський НВК , Кам’янський НВК)Але, в цілому, робота з обдарованими учнями потребує вдосконалення.
     На основі зазначеного вище

Категорія: Накази | Додав: IzyumRVO
Переглядів: 67 | Завантажень: 5 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


МОНУ

ХОДА

 ДНіО

ХАНО

ІРДА

ХРЦОЯО

Зараз — 24.02.2019

Відділ освіти Ізюмської РДА © 2019