Субота, 15.12.2018, 06:32
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог файлів | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Тендера [520]
Інформація щодо тендерної діяльності.
Поточна діяльність [89]
Файли щодо поточної діяльності: накази, пам’ятні дати, і таке інше.
Накази [1939]
Накази по відділу освіти.
Навчально-виховний процес [15]
Загальна інформація по навчально-виховному процесу.
Звернення громадян [9]
В цьому розділі висвітлюється інформація щодо роботи зі зверненнями громадян.
Пошук
Статистика

Сайт відділу освіти Ізюмської районної державної адміністрації
Головна » Файли » Накази

НАКАЗ Ізюм 14.03.2018 № 93
[ Викачати з сервера (36.5 Kb) ] 26.03.2018, 12:53

НАКАЗ

Ізюм

14.03.2018 № 93


Про стан викладання української мови та літератури  в закладах загальної середньої освіти Ізюмського району

  
На виконання плану роботи методичного кабінету на 2018 рік, з метою організації контролю за рівнем викладання української мови та літератури в лютому 2018 року здійснено вивчення стану викладання, методичного забезпечення, рівня навчальних досягнень учнів із даних предметів в ЗЗСО району.
Контроль передбачав вивчення та узагальнення системи роботи вчителів за такими напрямками: навчально-методичне і технічне забезпечення; підготовка вчителів до уроків (наявність календарних та поурочних планів, методика та науково-теоретичний рівень викладання предметів); освітня діяльність учителів (відповідність змісту уроків вимогам навчальних програм, використання форм і методів обліку навчальних досягнень учнів, використання наочності, ТЗН та сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі, ефективність використання міжпредметних зв’язків); позакласна робота з предметів.
За допомогою бібліотечного оснащення, інтернет-ресурсів усі вчителі та учні ЗЗСО району забезпечені навчальними програмами та підручниками із української мови та літератури (100%).
Простежується тенденція до значного зниження результативності участі в районних олімпіадах з української мови та літератури – за останні 3 навчальні роки жодного призового місця на обласному етапі.
Протягом 5 років жоден учитель не брав участі у конкурсах професійної майстерності «Вчитель року» в номінації «Українська мова та література», тільки 1 учитель Довгеньківського НВК Олійник М.С. в 2016/2017 н.р. взяла участь в обласному фестивалі-огляді освітніх інтернет-ресурсів, була відзначена в області дипломом ІІІ ступеня.
    Учителями української мови та літератури ЗЗСО своєчасно, згідно  з вимогами  інструкції  ведуться записи в класних журналах, відповідно до норм в основному перевіряються робочі та контрольні зошити. За учнівськими зошитами простежується певна система роботи щодо диференціації навчального матеріалу як на уроці, так і в ході виконання домашніх завдань. У цілому учні дотримуються вимог єдиного орфографічного режиму. Проте виявлені порушення: учні неохайно ведуть зошити, допускають багато виправлень, зошити вчителі перевіряють несистематично, в основному в кінці місяця; записи в журнілі ведуться неохайно, вчителі використовують коректор, спостерігається виправлення й підтирання записів, оцінок (Левківська ЗОШ, Бугаївський НВК, Олександрівська ЗОШ, Липчанівський НВК тощо); записи з порушенням рекомендацій (Чистоводівський НВК); невідповідність обліку відвідування занять учнями обліку проведених уроків (учня не було в школі, проте на уроці немає відмітки) – Куньєвський НВК, Липчанівський НВК
Майже в кожному ЗЗСО вчителями приділяється недостатньо уваги поточному оцінюванню, що знижує ефективність виконання домашніх завдань, є випадки невчасного виставлення тематичної оцінки, безсистемності в перевірці стану ведення робочих зошитів.
У ЗЗСО через застосування доцільних методів, форм, прийомів та засобів здійснюється ефективний контроль з боку адміністрації  за станом  викладання, методичним забезпеченням та рівнем навчальних досягнень учнів з української мови та літератури. У книгах наслідків внутрішньошкільного контролю ведуться відповідні записи з висновками за результатами відвіданих уроків, надаються рекомендації вчителям з питань удосконалення методики викладання предметів, однак в окремих випадках вони потребують удосконалення. Вивчається система роботи вчителів-філологів під час проведення атестації педагогічних кадрів, перевіряється та аналізується виконання навчальних програм, стан ведення робочих та контрольних зошитів,  проводиться моніторинг навчальних досягнень учнів з предметів за підсумками навчальних семестрів, року. За результатами контролю видаються відповідні накази, питання стану викладання заслуховуються на засіданнях педагогічних рад, нарадах при директору, про що свідчать відповідні протоколи.
    На основі зазначеного вище

Категорія: Накази | Додав: IzyumRVO
Переглядів: 31 | Завантажень: 5 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


МОНУ

ХОДА

 ДНіО

ХАНО

ІРДА

ХРЦОЯО

Зараз — 15.12.2018

Відділ освіти Ізюмської РДА © 2018